baner baner

Poznaj Hiszpanie i Barcelone

Barcelona - Jeden z najruchliwszych
portów Morza Śródziemnego jest czymś
więcej niż stolicą Katalonii. Miasto zamieszkuje
prawie 1,5 mln mieszkańców. Jest to miasto
rozwijające się bardzo dynamicznie, o bogatej
przeszłości i dużych perspektywach na przyszłość.
Nie tylko konkuruje z Madrytem w handlu, sporcie
i kulturze, ale chce być postrzegana jako jedno z
najbardziej prężnych miast europejskich. Ze względu
na nadmorskie położenie i bliskość granicy z Francją,
Barcelona zawsze otwarta na obce wpływy, dzisiaj również pozostaje dynamicznym ośrodkiem twórczym: jej bary, sklepy i parki mówią więcej o śmiałym współczesnym wzornictwie niż o tradycji. Sukces igrzysk olimpijskich, zorganizowanych w parku Montjuic w 1992 roku, potwierdził te dążenia. Mimo że na Starym Mieście (Ciutat Vella) wiele jest szacownych zabytków, nie one przyniosły sławę Barcelonie, lecz secesyjne budowle wzniesione 100 lat temu. Stare Miasto, przecięte najsłynniejszą arteria Barcelony, Las Ramblas, jest jedną z najrozleglejszych i najbardziej harmonijnych średniowiecznych starówek w Europie, a tym samym najsłynniejszą ulicą w Barcelonie. Życie tętni tu przez całą dobę, a szczególnie gwarno jest wieczorami i w czasie weekendów. Wśród zabytkowych budowli znajduje się tutaj wielka hala targowa La Boqueria i gmach Opery Liceu. Prawdziwe centrum i zarazem najstarszą cześć miasta stanowi dzielnica Gotycka (Barri Gotic).

Zdjęcia z Barcelony:

Co zobaczyć w Barcelonie?

Do najbardziej wartych obejrzenia należy przede wszystkim gotycka katedra św. Eulalii, patronki miasta Barcelona zbudowana na fundamentach rzymskiej świątyni, wizygockiego kościoła i muzułmańskiego meczetu rozpoczęta w 1296 roku, a ukończona dopiero pod koniec XIX wieku. Jedną z większych atrakcji turystycznych jest Muzeum Picassa , mieszczące się w pięciu średniowiecznych pałacach przy Career Montcada. Zbiory muzeum zostały podzielone na dwa działy: obrazy i rysunki oraz ceramika. Najbardziej interesującą częścią kolekcji, liczącej 3000 eksponatów, są wczesne prace artysty, które świadczą o tym, że jako 15-latek tworzył zupełnie dojrzałe kompozycje, jak np. Pierwsza komunia (1896).Oczywiście nie możemy zapomnieć o Sagrada Familia i coś dla fanów futbolu, największy europejski stadion piłki nożnej - Camp Nou

Przydatne podczas pobytu

Mapa metra
Bus turistic
Transport TMB

Flaga Barcelony

Zobacz równiez

Baleary Andaluzja

Andora Asturia

costa brava katalonia

Klub piłkarski FC BARÇA

Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać klubu Fc Barcelona... każdy piłkarski kibic znający trochę piłkę wie, ze jest to jeden z większych klubów sportowych w europie i na świecie. Sekcja piłki nożnej jest jedna z ważniejszych i podstawowych ekip klubu, Barcelona może poszczycić się największym europejskim stadionem, który jest w stanie pomieścić rzesze kibiców licząca 100000(sto tysięcy kibiców). Jak dobrze byśmy przejrzeli archiwa klubowe moglibyśmy doczytać sie że ... w latach początkowych barwy klubowe reprezentował Polak . Podczas pobytu w Barcelonie warto poświecić kilka godzin na zwiedzenie jakże bogatego muzeum, a także wejście na trybuny stadionu da nam wiele niezapomnianych wrażeń.

///////////////////////////////////////////////////////////

Flaga Fc Barça

kanal-rss Wszystkie prawa zastrzeżone © 2013 statystyka

statystyki

Dziś jest 10 Grudzień 2018 r. Teraz jest 20:34

Kontakt

Mapa Strony